VÝROBA ORIGINÁLNÍ VODÍTEK
A OBOJKU NEJEN NA ZAKÁZKU

PŘÍBĚH ZNAČKY VENCHIM

Radka Dařinová

Jsem Radka Dařinová a v jedné z nejsevernějších částí Česka pro Vaše čtyřnožce vyrábím unikátní obojky a vodítka. Navrhuji a tvořím s láskou k řemeslu praktické, pohodlné a krásné modely, které osvobozují psí krky od fádnosti. Díky své fantazii vnáším originalitu a svěžest do umění obojkaření.

Jak přišla vodítka do mého života

  • Už jako malá holka jsem ráda dělala věci rukama, ráda jsemsi povídala s lidmi, dělala jim radost a milovala psy.
  • Když mi bylo 19, tak jsem si KONEČNĚ toho svého čtyřnožce pořídila. Potom druhého, třetího, až se má čtyřnohá smečka rozrostla na 5 kousků. Začala jsem trénovat agility, poslušnost, psí triky, loveckou kynologii, založila si chovatelskou stanici a psi byli mým vesmírem.
  • Co se týká mé profesní kariéry, vystudovanou mám fyzioterapii, které jsem se po škole několik let intenzivně věnovala. S příchodem dětí do mého života, jsem si od ní ale dala pauzu a uvidíme zda ji do svého života někdy opět pozvu.
  • Během mateřské dovolené, když se mi do života vloudila ohromná kreativní krize, jsem v zahraničí objevila zázrak jménem PARACORD. Tolik barev, možností, kombinací… A bylo JASNO. Vyrobila jsem svůj první obojek!
  • Z relaxace se stalo hobby, z hobby vášeň a z vášně podnikání. Kdo by se přeci chtěl vracet do zaměstnání, když může prorazit se svou VLASTNÍ značkou obojků a vodítek pro psy ;).
SPOUSTY METRŮ PARACORDU

PRVNÍ OBOJKY A VODÍTKA

Na začátku bylo několik desítek metrů paracordu, spousty hledání a bambilion hodin motání. Paracord byl v plenkách a obojky z něj v Česku profesionálně pletla jen Kristýna Zachová z P4D.

Nebyl nikdo u koho by se dalo učit, nikdo, kdo by chtěl své znalosti sdílet. Na YouTube se sice dalo najít pár návodů, technika pletení ovšem nesplňovala bezpečnostní kritéria k použití na obojky.

Naštěstí se nerada vzdávám, a tak se mi podařilo časem najít dobré zahraniční zdroje, ze kterých jsem mohla čerpat a učit se.

JAK VYPADAJÍ OBOJKY Z PARACORDU

Tyto obojky (případně vodítka) vyrábím už pouze na zakázku. Objednat je můžete zde.

OD PARACORDU K LANŮM

VÝROBA PRO DRUHÉ A NOVÉ TECHNIKY

S nabytými zkušenostmi přicházely čím dál složitější paracordové vzory a já začala přemýšlet, kam dál se posunout. Začala jsem zkoumat nové techniky, materiály, absolvovala jsem několik zahraničních kurzů a má tvorba pomalu dostávala svůj jedinečný rukopis.

WITH LOVE FOR DOGS

ZALOŽENÍ VLASTNÍ ZNAČKY

Od výroby obojků pro své psy a psy svých kamarádů jsem plynule přešla k prodeji i dalším lidem. Asi jako většina rukodělců i já jsem začínala na Fléru, kde jste mě mohli najít pod značkou WITH LOVE For Dogs. Začala jsem jezdit na menší psí výstavy, závody, psí akce. Založila si firemní fb stránku a dál rozvíjela své schopnosti.

PEČLIVĚ VYBÍRANÉ MATERIÁLY

KVALITA NA PRVNÍM MÍSTĚ

Upřímně to byli právě psi, kdo mě učil, CO JE TO KVALITA. Ta moje demoliční četa, totiž dokázala rozervat vše během pár sekund. Od vodítek, po obojky, postroje, hračky, pelechy, deky, přepravní klece až po nábytek, dveře, podlahy…

Proto se snažím pracovat s materiály, které něco vydrží a jsou praktické. Nebojím se hledat spolehlivé dodavatele v zahraničí, prověřovat kvalitu.

LANA

Horolezecká či vysokopevnostní lana, která jsou lehká, nenasákavá, snadno se udržují

KŮŽE

Olejovaná kůže je pevnější než běžná kůže a zároveň vydrží horší zacházení a podmínky

KOVÁNÍ

Kování nakupuju z prověřených zdrojů. Používám mosaz, nerez nebo slitiny zinku

PRVNÍ KOLEKCE

ZROZENÍ VENCHIM

Čím více, tím více… Po několika letech rozpuku, zkoušení a objevování všeho možného přišel čas se naopak trochu usměrnit, vymezit a specializovat. Značka tedy prošla rebrandingem a z WITH LOVE For Dogs vzniklo Venchim. Přestala jsem vyrábět z paracordu a zaměřila se na tvorbu z lan a kůže v kombinaci s microcordem, nanocordem a dalšími lanky, šňůrami a nitěmi. Začaly vznikat stálé kolekce, vznikl nový web a myšlenka e-shopu.

MÁME KOLEKCE, ALE V PŮLCE PŘÍPADŮ

STÁLE TVOŘÍM NA ZAKÁZKU

Má fantazie, stejně jako touha zkoušet nové kombinace nemá hranice. Proto si držím nadále i zakázkovou výrobu, kde mohu plně rozvinout svůj potenciál a vytvářet sety majitelům s jejich psími miláčky přímo na míru.

JAK VYPADAJÍ VÝROBKY Z LANA

Objednat je můžete zde.

VŠECHNY MATERIÁLY I TECHNIKY TESTUJU V PRAXI

PROVĚŘENO PRAXÍ

Mé obojky a vodítka nejsou jen výsledkem teorie, ale vše, co vytvářím je pečlivě testováno v reálném světě. Když navrhnu nový design, stávám se svým prvním klientem a moji psi jsou těmi prvními, kdo zkouší nové materiály a techniky. Propojení mezi mým chovatelským životem, vášní pro psy a myslivostí mi nabízí velkolepý prostor, jak své produkty ověřit v praxi.

MYSLIVOST

Parketa mého muže. To on se jí věnuje a díky němu naše smečka aktivně loví. Já jsem tu jen nadšeným pozorovatelem, který navrhne a vyrobí, co je zrovna potřeba. On mi to otestuje a společně tak dílo dovedeme k dokonalosti.

CHOV

A toto je zas moje parketa. Můj smysl pro detail, krásu, funkčnost, ale i tradice a uznání dobře odvedené práce. To vše se promítá i do způsobu jakým se snažím vést svou chovatelskou stanici. Pokud chcete vědět více, koukněte SEM.

VÝCVIK A VÝSTAVY

Pracovní čas s mým psem je pro mě jedinečný, protože tvoříme něco překrásného, totiž náš vztah. Výstavy? Ty české upřímně moc nemusím, ale chápu, že k chovatelskému životu patří. Za to zahraniční pracovní výstavy… to je pro mne vždy nádherná událost.